Stezka je otevřena

Teplé jarní počasí přímo vybízí k výletům do přírody. Všichni partneři Gurmánské stezky jsou připraveni Váš přivítat. Proto neváhejte a navštivte Železné hory.

Palírna a pivovar Žlebské Chvalovice - Úvod

12. srpen 2020

Web Pivovaru a palírny ve Žlebských Chvalovicích
 • Pivovarské akce v roce 2020

  Aktualizovali jsme kalendář akcí na rok 2020

  Tradiční GulášFEST jsme nuceni kvůli nepříznivé epidemiologické situaci zrušit. Stále věříme, že oslavu 10ti let pivovaru a Klobásfest uskutečníme. Aktuální program je ke stažení zde.

  Tématické víkendy

  Jako náhradu za zrušené akce pořádáme každou sobotu víkendové grilování a pečení v naší peci na dřevo. Vzhledem k platným opatřením v souvislosti s onemocněním COVID-19 bude provoz areálu příslušně upraven a konkrétní informace se včas dozvíte - sledujte sekci Aktuální akce a náš facebook.

 • Prodej točeného a lahvového piva

  Pivovarský stánek v provozu

  Pivovarský stánek je v provozu a tím i prodej točeného piva. Přítomnost osob v areálu se bude řídit platnými omezeními dle nařízení vlády.

  Prodej lahvového piva stále pokračuje 

  Máme k dispozici tato piva v PET lahvích 1l:

  • Světlý ležák 12°
  • Pšenice 11°
  • Jantarový speciál 13°
  • Jablečné pivo

  Nově jsme připravili i novou edici piva v klasických skleněných lahvích 0,5l. Pivo ve skle prošlo šetrnou pasterizací, tím se zvýšila trvanlivost piva. Chuť, barva i typický nefiltrovaný zákal však zůstal. Je k dispozici několik druhů včetně zajímavých speciálů - ptejte se u našeho pivovarského stánku.

   

  Jsme zodpovědní občané a dodržujeme platná nařízení vlády, proto kvůli koronavirové epidemii bude možný vstup do areálu pouze omezenému počtu návštěvníků. Každý je povinen dodržovat platná nařízení a respektovat pokyny prodávajícího. Více informací o opatřeních je k dispozici v areálu. 

 • Zahájení odběru raných hrušek

  V neděli 26.7.2020 od 10:00 zahajujeme odběr raných hrušek (muškatelek) na pěstitelské pálení. Odběr ostatního ovoce bude oznámen později, až bude v našem regionu dozrávat. Odběr hrušek bude možný každý den 10:00 - 18:00 - platí do odvolání. Letošní rok nachystal velkou úrodu, tak by byla škoda ji nechat pod stromem.

  V minulém roce jsme zaznamenali nadměrný počet pěstitelů, kteří v červenci/srpnu/září přivezli nevhodné ovoce. Zde je pár tipů:

  • Ovoce na pálení se netrhá. Vhodné je strom lehce proklepnout a posbírat pouze zralé ovoce.
  • Shnilé a plesnivé kusy ovoce musí vždy pryč.
  • Nejlépe je umístit ovoce do přepravních obalů (přepravka, pytel) těsně před transportem.
  • Ovoce v sudech částečně zkvašené nebo kvasy nebereme. My si kvas připravujeme sami s pomocí kvalitních kvasnic.

  Již přes 25 let se snažíme vyrábět kvalitní destilát z Vašeho ovoce. Bez kvalitního ovoce to prostě nejde.

  Těšíme se na Vás v této nové sezóně 2020/2021. Pálence zdar.